Zabytkowy dach do remontu


Mieszkając w kamienicy, która posiada status budynku zabytkowego, większe remonty takie jak np. renowacja dachów powinny być wykonywane pod okiem konserwatora zabytku. Jeśli dach w naszej kamienicy lata świetności ma już za sobą. Jest wykonany z dachówek, które jakby nie łatać i tak ciągle przeciekają, i żadna naprawa czy hydroizolacja raczej jest już nieopłacalna, decydujemy się na nowe pokrycie dachowe.
Bardzo ważne jest aby nie przeciągać decyzji o nowym dachu, ponieważ im dłużej czekamy, tym większe uszkodzenia związanie z nieszczelnościami będę pojawiać się w budynku.
Pierwsze kroki jakie należy wykonać to wizyta u konserwatora zabytków, aby otrzymać wytyczne co możemy zrobić, a co absolutnie jest zakazane. Dowiemy się także, czy wymiana dachu będzie wymagała pozwolenia od konserwatora czy wystarczy tylko złożyć powiadomienie o zakresie prac jakie planujemy wykonać.
Jeśli wszystkie formalności w biurze konserwatora zabytków mamy już za sobą zacznijmy rozglądać się za firmą, która zajmie się remontem. Tutaj zwróćmy szczególną uwagę czy wybrana przez nas firma dekarska posiada udokumentowane doświadczenie prac przy budynkach zabytkowych, ponieważ jest to dość specyficzny przypadek i laika niektóre sprawy mogą przerosnąć.