Pamiątki z Ziemi Świętej


Tereny Jerozolimy to miejsca szczególnie oblegane przez wyznawców Chrystusa. Jadąc tam chcemy zrealizować pragnienie ujrzenia ziem, po których chodził Zbawiciel. To także miejsce, gdzie rozgrywała się znaczna część Starego Testamentu. Dewocjonalia i rękodzieła z Ziemi Świętej. Cała historia Nowego Testamentu i okres, w którym pojawił się na świecie Jezus Chrystus oraz jego uczniowie i następcy, również rozgrywa się na ziemiach wyżej wspomnianych.Jadąc do Ziemi Świętej zaopatrujemy się we wszelkiego rodzaju dewocjonalia. Są to między innymi: krzyżyki, medaliki, różańce.
Nawet jeśli nie mamy możliwości udania się na pielgrzymkę do Jerozolimy, możemy zaopatrzyć się w wyżej wspomniane przedmioty kultu religijnego, we wszelkiego rodzaju sklepach religijnych. Bardzo często ten, czy inny sprzedawca, który zaopatruje sklep z dewocjonaliami, oferuje rękodzieła z Ziemi Świętej. Jest to na pewno dobra alternatywa dla tych, którzy chcieliby choć trochę poczuć klimat i aurę tego świętego miejsca.
Dla mieszkańców tamtejszych terenów wyroby rękodzielnicze to bardzo często jeden z podstawowych źródeł utrzymania. Tworząc piękne przedmioty, używają naturalnych zasobów, z których powstają wysokogatunkowe i trwałe różańce, krzyże, medaliki, wisiorki.
Jeśli nie jest nam dana podróż do Ziemi Świętej, udajmy się do sklepu z dewocjonaliami, który oferuje przedmioty prosto z Jerozolimy.