Ekrany ochronne z PCV lepsze od maseczek ochronnych


Pomimo tego, że przyzwyczailiśmy się już do tego, że w czasie pandemii musimy nosić maseczki ochronne, stosuje się też inne rodzaje zabezpieczeń antywirusowych. Jednym z przykładów są ekrany ochronne z PCV, które pod wieloma względami lepiej zdają egzamin, niż standardowe maseczki. Dzieje się tak przede wszystkim z tego względu, że takie osłony nie przylegają bezpośrednio do twarzy, ale stanowią rodzaj przesłony, która szczelnie odseparowuje jedną osobę od drugiej, która siedzi naprzeciwko. Ze względu na właściwości folii PCV takie ekrany są wyjątkowo skuteczne, a przy tym w żaden sposób nie utrudniają porozumienia, na przykład na linii sprzedawca-kupujący.

Kup w sklepie: Kurtyny paskowe.

Dzieje się tak z tego względu, że takie osłony z PCV należą do najcieńszych, z jakimi można się spotkać na rynku. Pomimo swojej niewielkiej grubości, cechują się dość dużą wytrzymałością, dlatego też przeważnie do danego pomieszczenia wystarczy raz zakupić taką osłonę, by starczyła do czasu, aż pandemia dobiegnie końca. Z kolei maseczki ochronne sprawdzają się bardziej na otwartej przestrzeni, w większych skupiskach ludzi. Natomiast w zamkniętych pomieszczeniach noszenie ich nie tylko utrudnia oddychanie, ale również komunikację. Bardzo często więc nie można dokładnie zrozumieć, co mówi osoba z założoną maseczką na twarzy.

Być może to właśnie z tego powodu przedstawiciele firm zdecydowali się zaoferować takie rozwiązania, jak osłony wykonane z PCV. To zaś, co jeszcze sprawia, że są one lepsze od maseczek to to, że mają zdecydowanie szersze zastosowanie. Wybierając na przykład kurtyny przemysłowe z PCV na drzwi, można zabezpieczyć przed wirusem nie tylko ludzi, ale też i produkty, w tym spożywcze. Za pomocą bowiem takich kurtyn można skutecznie odseparować migrujące wirusy znajdujące się na zewnątrz od powietrza wolnego od infekcji, które jest wewnątrz danego zakładu przemysłowego, czy firmy z innej branży. Maseczki zaś nie miałyby w tym przypadku żadnego zastosowania. Służą one jedynie do ochrony ludzi, a jeśli ktoś chciałby powlec materiałem, z jakiego są one wykonane produkty różnych firm, byłoby to i kosztowne, i nieskuteczne.

Zobacz polecane: Usługi Remontowe Poznań.