Dlaczego warto odwiedzić Niemcy?


Udając się na upragniony wypoczynek, często wybieramy egzotyczne destynacje. Zapominamy przy tym, że nasz kraj sąsiaduje z innymi, ciekawymi państwami. Jednym z nich są Niemcy.

Warto je rozważyć nie tylko jako punkt przesiadkowy w dalszej podróży, węzeł tranzytowy, czy cel zakupów. Kraina landów obfituje w wiele ciekawych i wartych zobaczenia miejsc.

Jedną z najbardziej urokliwych atrakcji jest zamek w Eltz. Budowla pochodzi z XII wieku i leży nad rzeką Mozelą. Co ciekawe, jego cała konstrukcja, jak i wnętrze przetrwały do dzisiaj.

Najchętniej odwiedzaną przez turystów krainą jest Szwajcaria Saksońska słynąca z masywnych, pionowych ścian skalnych i niezwykłych pejzaży, które na długo zapadają w pamięć. Znajduje się tu punkt widokowy – skała Bastei i liczący 70 metrów most.

Wielbiciele plaż znajdą w Niemczech także coś dla siebie. Mowa o Morzu Wattowym. Jego nazwa pochodzi od wattów – rozległych, piaszczystych terenów, które odsłaniane są w czasie odpływu. To miejsce życia wielu gatunków roślin i zwierząt. Nic więc dziwnego, że morze zostało wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Kraj związkowy Nadrenia-Palatynat może pochwalić się miejscowością Cochem, która zasłynęła z malowniczego położonego na wzgórzu zamku. Choć zniszczony w XVIII wieku, został odbudowany 200 lat później.

Jak najłatwiej dostać się do Niemiec?

Transport międzynarodowy nie musi oznaczać rejsu samolotem. Co prawda jest to szybka i względnie bezpieczna forma podróży, ale wybierając tę opcję, nie będzie nam dane zobaczyć wspaniałości, jakie kryją się w poszczególnych krajach związkowych Niemiec. Samolot nie daje niestety możliwości ujrzenia pięknych widoków za oknem, oprócz zachodu słońca skąpanego w chmurach.

Dobrym rozwiązaniem są busy do Niemiec. Ceny biletów nie są wysokie, a pojazdy przystosowane tak, aby zapewnić turystom wygodę i komfort. Wiele firm oferuje międzynarodowe przewozy pasażerów. Należy liczyć się z wydłużonym czasem podróży, ale krajobrazy za szybą na pewno to zrekompensują.

Zobacz również: niesamowita zabawa w Park Trampolin Toruń.