Czym pokryć dach?


Dach, to temat spędzający sen z powiek większości właścicieli domów. Nieważne czy tego nowobudowanego, czy starego. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, jest to kosztowna inwestycja.W zależności od tego, czy chodzi o przeciekający dachy, czy o remont dachu koszt pokrycia jest ogromny.
Naprawa dachu stawia nas przed wyborem materiału, jakim pokryjemy nasz dach, ponieważ musimy wybrać spośród różnego rodzaju dachówek, blach, czy też gontu bitumicznego, rzadziej strzechy. Profesjonalna naprawa dachu z papy
. Od tego zależy nie tylko cena, ale także trwałość, bo wiadomo, najdroższa jest dachówka ceramiczna, jednak jest to inwestycja na lata, trwalsza od gontu, czy blachodachówki.
Dachówka ceramiczna, czy cementowa jest odporna na różnego rodzaju warunki pogodowe, niestraszne jej deszcz, śnieg, słońce, grad. W odróżnieniu od pokrycia blaszanego nie płowieje, nie odbarwia się, zachowując niezmieniony kolor, z całą pewnością jest trwalsza od gontu bitumicznego. Remont dachu generują także koszty więźby dachowej uzależnionej od cen drewna, a także sama robocizna.
Podsumowując: będąc właścicielem domu prędzej czy później staniesz przed wyborem pokrycia dachowego, a decyzja jaką podejmiesz z całą pewnością nie będzie należała do najtańszych.

Usługi budowlane: ATP-ELEWACJE.